Contact us

Ostukorv
0.00
Miks on kanepiseemned kasulikud?

Miks on kanepiseemned kasulikud?

Kindlasti oled kuulnud lugusid kanepiseemnetest, kuid sa ei tea, kas kanepiseemned on midagi, mis ka sinu menüüsse sobiksid – eriti kui karta on narkoteste. Tegelikult ei ole vaja selle pärast muret tunda. Kuigi õlikanep võib oma väljanägemiselt olla marihuaanaga sarnane, on see hoopis kanepitaimede teine liik ja sisaldab väga vähe narkootilist toimeainet THC (delta-9-tetrahüdrokannabinool), mille järgi marihuaanat enamasti teatakse. Samas tervislikud rasvad, valgud ja olulised toitaineid, mis on kanepiseemnetes peidus, ja seemnete erinevad kasulikud omadused on see, miks on mõistlik lisada tervislikud kanepiseemned oma menüüsse lisada.

Hea südamele ja mõistusele

Kui otsid taimset omega-3 rasvhapete allikat, on kanepiseemned ideaalne valik. Omega-3 rasvhapped on olulised rasvad, mis aitavad võidelda põletikega ja nende lisamine oma menüüsse aitab vähendada südamehaiguste riski. Samuti võivad need aidata langetada kolesteroolitaset ja vererõhku. Omega-3 rasvhapete kontsentratsioon on suurem ajus ja need võivad mängida olulist rolli mälu ja mõtlemisvõime parandamisel. Seega, miks mitte alustada oma päeva kerge südant ja mõistust turgutava kokteiliga, lisades kanepiseemneid oma hommikupudrule või jogurtisse.

Võimas valguallikas

Kanepiseemned sisaldavad kõiki olulisi aminohappeid, mis muudab kanepiseemned ideaalseks valguallikaks, justnagu kana, kala või veiseliha. Kõigest kolme supilusika kanepiseemneõli lisamine salatile või smuutile annab 10 grammi kõrgekvaliteedilist valku.

Mineraalained

Kanepiseemned on ka rikkalik erinevate oluliste mineraalainete allikas, sh magneesium, fosfor, raud ja tsink. Kõigest kolm supilusikat katab 50% päevasest magneesiumi- ja fosforivajadusest, 25% päevasest tsingivajadusest ja 15% rauavajadusest. Igapäevase magneesiumi ja fosfori kättesaamine on vajalik tervete luude jaoks. Raud on oluline hapniku kehas transportimiseks ja tsink toetab immuunsüsteemi.

Seedimine püsib korras

Naised vajavad 25 grammi kiudaineid päevas ja mehed 38 grammi. Täisterakanepiseemned koosnevad 10-15% ulatuses kiudainetest – ehk ligikaudu 1 gramm 3 supilusika kohta. Kanepiseemnetes sisalduvad kiudaineid parandavad seedimist ja aitavad ennetada kõhukinnisust. Samuti suurendavad kiudaineid täiskõhutunnet ja tänu sellele langeb ära oht, et lähed õhtusöögil teise portsjoni järele.