Contact us

Ostukorv
0.00
Milleks kasutatakse tatrapatju ?

Milleks kasutatakse tatrapatju ?

Milleks kasutatakse tatrapatju ?

Tatrapatju soovitatakse inimestele keda vaevavad pingepeavalud, kaelavalud ning unetus. Tatrapadi vabastab pingedest ning lõõgastab. Aitab ka norskamist vähendada. Padjakatteks on puuvillane riie.

Milleks on tatrapadi kasulik?

Parandab üleväsimust, kaotab seljas pinged ja valud põletikulistest ja traumeeritud kohtadest artriidi, osteokondroosi ja radikuliidi puhul;

Soodustavad põletike ja verepaisude kõrvaldamist siseorganitest;

Taastavad ja aktiveerivad vereringet, normaliseerivad vererõhku;

Kõrvaldavad häired luustikus ja lihaskonnas, vähendavad tselluliiti.

Kuidas tatrapadi toimib?

Tatarapadja sees on tatrakesta umbes 3,5 kg , mõnel natuke vähem või natuke rohkem. Padjad on üsna rasked ja kõvad. Tatrapadi pakub pea ja kaelapiirkonnale head ja tugevat tuge. Tatrapadi ei higista, suvel pakub jahedust ning talvel tundub soojem. Kestade niiskus on kuni 10%. Seetõttu kõrvaldavad padjad keha higistamisel tekkivat niiskust nii nendel istumisel, lamamisel, magamisel . Eriti soovitatav lastele ja vanuritele.

Millist tatart kasutatakse?

Meie firma töötlev tatrakesta ise. Sorteerime ning koorime tatra, sorteerime ka pärast koorimist,et saada välja liigne jahutolm ning mittevajalikud osakesed. Tatrapadja sisse läheb ainult tatrakest, 100% looduslik. Alguses võib tatrapadjal magamine pisut veider ja padjatäide liiga krobeline tunduda. Andke natuke aega harjuda, hiljem ei kujuta te ette elu ilma tatrapadjata. Kestad on puhtad – tolmu, prahi ja lisandite vabad.

Kuidas patja kohendada?

Tatrapadi eluiga on umbes 3 aastat. Tatarpadja eelis on ka võimalus padjatäitega mängida. Pehmema padja saamiseks võib osa kestadest välja võtta, kõvema padja jaoks saab neid aga juurde osta, lisada. Kasutamise tagajärjel muutuvad padja sees olevad tatrakestad siledamaks ning liiguvad sujuvamalt, nii et padi kohandub magaja peaga kiiremini.

Loodussõbralik padi

Pärast tatrapadja eluea lõppemist võite kasutada olemasolevad kestad multšiks. –

Hoiab niiskust ja kaitseb. Tatrakestamultši üks eripära on võime mullas niiskust hoida. Aedu või põlde, kus on multši kiht, ei pea nii sageli kastma. Multš on väga kasulik ka põua ajal ning väga kuumadel suvepäevadel, sest kaitseb taimejuuri kuivamise eest. Väga külmadel talvepäevadel aitab see kaitsta taimejuuri külmumise eest. Multš kaitseb mulda ka päikesevalguse eest, vähendades sellega umbrohu hulka.

– Tatrakestamultš on väga kerge, seega võimaldab see taimede juurtel hingata.

– Takistab osade taimehaiguste levikut, on bakteritsiidne ja viirustevastase toimega.

– haljasväetis (5 L/10m²). Sisaldab looduslikult põhi- ja mikrotoitaineid, mida taimed vajavad. Soodustab taimetoiteelementide omastamist.

– Väga hea mullastruktuuri paranduseks (5 L/10m²). Teeb raske ja kleepuva mulla paremini haritavaks.

– Sobib ka hästi multšiks rooside ümber ja pottidesse õuetaimedele

Ohutus

Tatrakestad on küll kuivad ja taimsest materjalist, aga ometi on neid väga raske põletada. Looduslik tulekindlus tähendab, et isegi kogemata padjale kukkuv põlev sigaret ei põhjustaks tulekahju.

Loe kindlasti ka https://estecofood.eu/kuidas-valmib-kanepioli-spa-mask/

 

Jäta oma mõte